Hakkımızda

ONR TARIM Hakkında

ONR TARIM Tavukçuluk endüstrisi halkın alım gücünün düşük olduğu ülkelerde protein ihtiyacının ekonomik yollarla karşılanabilmesini sağlaması nedeni ile gelecek nesillerin daha sağlıklı yaşaması ve yetişmesi bakımından çok önemli bir rol üstlenmiştir.ONR TARIM Tavukçuluğun tüm dünya genelinde insanların öncelikli olarak protein ihtiyacını en ekonomik yollarla karşılamasını sağlayan ürünleri üreten, yetiştiren, geliştiren ve pazarlayan çok önemli bir hayvansal tarım şirketidır , “Bu anlamda çok ciddi çalışan ve bünyesinde çok sayıda teknik personel barındıran bu endüstrinin hedef ticari dalları tavuğu yetiştiriciliği ve etlik piliç yetiştiriciliğidir.Tabii bu hedeflere ulaşabilmek için sektör bünyesinde damızlık işletmeleri, kuluçka işletmeleri, kesimhaneler, aşı ve ilaç işletmeleri gibi pek çok işletmeyi barındırmaktadır. Ülkemizde özellikle beyaz et üretimi teknolojisi dünya genelinde oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Bugün yumurta ve tavuk eti bireyin günlük protein ihtiyacının çok büyük bir kısmını karşılamaktadır. Tavukçuluk endüstrisi halkın alım gücünün düşük olduğu ülkelerde protein ihtiyacının ekonomik yollarla karşılanabilmesini sağlaması nedeni ile gelecek nesillerin daha sağlıklı yaşaması ve yetişmesi bakımından çok önemli bir rol üstlenmiştir” dedi. Tavuk çiftliklerinde biyogüvenlik kurallarına eksiksiz uyulmasının dikkat edilmesi gereken en önemli husus olduğunu belirten Güngörer, “Biyogüvenlik kurallarına uymak hem kendi işletmemizi hem de tüm sektörü koruma altına almamızı sağlar. Biyogüvenlik hastalıkların çıkışını ve yayılmasını önlemek amacı ile alınan bir takım tedbirler bütünüdür. Bir işletme içinde, kanatlı, personel, alet ve ekipmanların kontrolsüz giriş çıkışı, komşu işletmeler ile temas ve paylaşım, sağlık durumu bilinmeyen kanatlıların sağlıklı hayvanların bulunduğu çiftliklere getirilmesi, hastalık etkeni ile bulaşık yem ve suların kullanılması ve kümeslerde kullanılan alet ve ekipmanların dezenfeksiyonunun olması gerektiği veya yapılmamış olması gibi birçok nedenlerle hastalık etkenleri kolayca kümeslere bulaşabilir. Ayrıca yabani kuş, sinek, böcek ve kemirgen ile rodentlerin bunların yanı sıra kontrolsüz dolaşan kedi ve köpeklerin hastalıkların bulaşma ve yayılmasında çok önemli rolü vardır. İşte tüm bu konularda koyacağımız kesin kurallar biyogüvenlik uygulamamız anlamına gelir ve böylelikle bilinçli aynı zamanda doğru bir yetiştiricilik yapmış oluruz. Riskleri minimize ederek hem insan sağlığını korumuş hem de işletmemizin karlılığını arttırmış oluruz”.

Yeşil Gelecek

Onr Tarım

ONR TARIM

TAVUK

Özellikle son yıllarda ülkemizde tavukçuluk büyük bir gelişme göstererek bir endüstri haline gelmiştir. Buna paralel olarak bir takım sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu sorunları en aza indirebilmek için sağlık ve hijyen koşullarının sağlanması büyük önem arz etmektedir.

ONR TARIM

CİV CİV

Başarılı yumurta tavukçuluğu öncelikle sağlıklı civciv temini ile başlar. Civcivler; güvenilir, Tarım Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış ve sertifikalandırılmış damızlık işletmelerinin kuluçkahanelerinden temin edilmelidir.

ONR TARIM

YEM HAZIRLAMA

CCivcivlerin beslenmesinde önemli olan bir husus da besinlerin sağlıklı bir ortama sunulması için gerekli olan koşullardır. Bu nedenle yemler ilave edilmeden önce temliklerin temiz ve kuru olmasına dikkat edilmesi gerekir. Haşerelerle mücadelede kullanılan ilaçların yemlere karışmaması için gerekli önlemler alınmalıdır.

ONR TARIM

YEM

özellikle enerji ve protein düzeyi yüksek olanını seçmekte büyük fayda var. Çünkü civcivler bu dönemde çok çabuk büyüdükleri için yüksek enerji ve proteine ihtiyaç duyarlar. Proteinin ise en az yüzde 20 olması gerekmektedir.

İletişim

Bize Ülaşın

Türkye Düzce

Taşkoprü köyü D-100 Karayolu No:768 ,ONR GRUBU

(0380) 537 5407

Hafta içi her gün

İnfo@onrgrubu.com

Bu mail adresinden bize ulaşa bilirsiniz